Jdi na obsah Jdi na menu
 


PŘÍPRAVY NA CESTU

Doprava

Letecky Praha - Paříž / Paříž - Praha : pravidelná linka ČSA

Letecky Paříž - Gao (Mali) / Gao - Paříž : charterový let Point-Afrique Point-Afrique(francouzská cestovní kancelář, jediná, která provozuje lety do této oblasti), pouze od konce října do konce března, cena zpáteční letenky cca 700 €, nutno rezervovat  a zaplatit po internetu : http://www.point-afrique.com/. Odlet kolem půlnoci z Paříže (Roissy CDG), mezipřistání v Marseille s přestupem do jiného letadla, přes 4 hodiny let přes Alžírsko a sever Mali, přistání v Gau mezi 7-9. hodinou ráno.

 

Vízum

V ČR není velvyslanectví Mali, nejbližší sídlí v Berlíně na adrese: Kurfürstendamm 72, Berlin, D-10709, příp. v Paříži, resp. i jinde. Lze vyřídit poštou, případně přes některou naši cestovní kancelář, např. Marco Polo (za zprostředkování si účtují 1250,- Kč za 1 vízum).
Doklady nutné k vyřízení víza : 2x vyplněný formulář, 2x foto, pas, doklad o rezervaci zpáteční letenky Mali-Francie, 34 €.

Honorární konzulát České republiky v Mali se nachází na adrese: Kati Sananfara Kodjou, Route de Lido, Bamako, BP:95A Kati. Nejbližší velvyslanectví České republiky, které má na starosti také naše občany cestující do Mali, je v Alžírsku na adrese: Ambassade de la République Tchèque 03, Chemin du Ziryab, Alger, B.P. 358.
(
http://www.mzv.cz/wwwo/?zu=algiers).

 

Očkování

Povinné : proti žluté zimnici (nejpozději 10 dní před odjezdem), vyžaduje se mezinárodní očkovací průkaz.
Doporučené : proti hepatitidě A a B, proti břišnímu tyfu, proti meningokové meningitidě atd. Silně se také doporučuje antimalarická profylaxe. Viz
Očkovací centrum. Nejlépe začít s očkováním přibližně dva měsícem před odjezdem.

 

Pojištění

Cestovní pojištění je velmi doporučené, lze ho sjednat na počkání u kterékoli pojišťovny pár dní před odjezdem.

 

Průvodce po Mali

Vzhledem k charakteristice oblasti (poušť, bez silnic a jakékoli infrastruktury, s velmi řídkou hustotou obyvatel) jsme zvolili nejjistější způsob - pronájem místního průvodce s terénním vozem 4x4 a s určitým renomé.
Z tří cestovních agentur specializovaných na kraj Kidal jsme zvolili
Mali-tour, kterou vede Badi Faradji. On i jeho průvodci jsou po celém kraji dobře známí Táboření s Mali-toura všichni odtamtud pocházejí (mnozí jsou jeho příbuzní). Organizují cesty na míru podle požadavků zakazníka, lze si nadiktovat cokoli. Cena : 99 € na den (1 auto s průvodcem a kuchařem). K tomu je nutné připočítat palivo a jídlo. Rezervace na internetu, platba zálohy (30 %) prostřednictvím Western Union. Všechno bylo zajištěno a proběhlo podle dohody, průvodce zcela spolehlivý, doplatek jsme zaplatili až v úplném závěru pobytu.
Ubytování bylo jednoduché - pod širým nebem ve spacáku, ve městech nám průvodce nabídl ubytování u příbuzných (bez příplatku). Stravování zajišťoval kuchař po cestě, v případě ubytování v rodině jsme jedli s rodinou.
Poznámka : v případě rezervace nikoli po internetu, ale přímo u průvodců Mali-tour (nejlépe telefonicky) vychází pronájem auta s průvodcem zhruba o 30 % levněji - což jsem schopná případným zájemcům zprostředkovat. 
Cena na osobu se také snižuje s vyšším počtem členů skupiny : do auta se vejde až 5 turistů, v případě větší skupiny jsou vypravena dvě auta, eventuálně víc. Agentura organizuje i cestování s velbloudí karavanou nebo kombinaci auta a velbloudů.

Peníze

Místní měna (CFA frank - západoafrický frank) nesmí být ze země vyvážena. Nejlépe se směňuje euro (přibližně 1€ = 650 CFA), platební karty a šeky jsou přijímány zřídka (pouze velké hotely a banky), bankomaty téměř neexistují. Nejvhodnější je mít s sebou dostatečné množství  hotovosti v eurech, které lze vyměnit za franky v každém větším městě.

 

Telefon

Města jsou vesměs pokryta signálem mobilních operátorů, z českých operátorů má roaming O2 a T-Mobile. Na sever od města Gao se lze dovolat v Kidalu, Aguelhoku a v Tessalitu.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

What is a bracing blood pressure

(Aknonsespemimi, 9. 10. 2018 5:34)

Pression arterielle est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre determination bat, il pompe le sang par de vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/vente-cialis-10-mg/